Ekrem Dumanlı’dan Erdoğan’ın danışmanlarına eleştiri!

104147

104147Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı katılmış olduğu bir televizyon programında, Başbakan Erdoğan’ın danışmanları Mustafa Varank, Aydın Ünal ve AKP’li milletvekili Orhan Atalay’a sert yanıtlar verdi.

 

Dumanlı dershanelerin kapatılmak istenmesi ile kızışan tartışmalardan duyduğu rahatsılığı dile getirdi. Özellikle Başbakan’ın danışmanlarına sitem etti.

 

 

”SÜREKLİ TWEET ATAN DEVLET MEMURU MU OLUR?”

Başbakan Danışmanı Mustafa Varank’ın ”Koç holding ne kadar kutsalsa. Kâr amacı güden, ev araba promosyonlarıyla pastadan pay kapmaya çalışan dersaneler o kadar kutsal olabilir” sözlerini eleştirerek eğitim yuvaları ile holdingi kıyaslamanın ne kadar talihsiz olduğunu belirterek, ”Kardeşim devlet memuruysan işini ciddiyetle yap. Sürekli tweet atan bir devlet memuru mu olur?” dedi.

 

 

”BUNUN HESABINI VEREMEZSİNİZ”

Dumanlı’nın hedefinde bir diğer Başbakan danışmanı Aydın Ünal vardı. Aydın Ünal’ın, Gülen Cemaati’ni ‘‘İsrail uşaklarına” benzetmesine sert tepki verdi. Dumanlı, ”görüyorum ki bazı güzel arkadaşlarımız öteki dünyada hesabını vereceklerini unutarak konuşuyorlar. İçinde milyonlarca insanın bulunduğu bir topluluk hakkında İsrail filan dersen hesabını veremezsin” dedi.

 

 

”ÖZEL SEKTÖRÜ KCK’YA BENZETMEK BÜTÜN STK’LARI YARALAR”

”Dershane” konusu üzerinden bir çok iftiraya, hakarete, küfre maruz kaldıklarını belirten Dumanlı, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’ın dershaneleri KCK’ya benzetmesini ”yakışıksız” olarak değerlendirdi. ”Devlet herşeyi yapıyor, o zaman özel sektörün yaptığı şey KCK gibi birşeydir denemez! Dershaneler KCK gibi, paralel devlet demek, bütün STK’ları ve hayır yapan vatandaşları yaralamaz mı? Dershaneleri tartışıyorken minderin dışına çıkıp KCK’ya benzetmeye kalkmak yakışıksız!” dedi.

 

 

Related posts

Top