Twitter’da AKP Cemaat kavgası

uslu

Melih Gökçek, Hüseyin Gülerce, Osman Gökçek bir tarafta Emre Uslu, Önder Aytaç diğer tarafta. Twitter’da Cemaat – Taraf ve AKP ekseninde son günlerin en büyük ağız dalaşı yapıldı. Ağız dalaşı ile başlayan kavgadaki sözler itiraflara ve hesaplaşmaya dönüştü.

Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu ile Osman Gökçek arasında Twitter’da başlayan kavga, Melih Gökçek’in de araya girmesiyle büyüdü. Uslu Twitter hesabından Melih Gökçek ve Osman Gökçek’i Rasim Ozan Kütahyalı’yı Gülen Cemaati aleyhine yazdırmakla suçladı. Cemaat okullarında eğitim aldığını söyleyen Osman Gökçek ise Fethullah Gülen’e büyük sevgi duyduğunu söyledi ve Uslu’ya AKP ile Cemaat arasını açmak için kimden emir aldığını sordu.

 

uslu“Bu Emre tam bir palavracı”

Uslu ardından Twitter’da “Huseyin Gulerce’nin kardesi Beyaz TV’de OSMAN GOKCEK’ten sonraki kisi. Gulerce’nin bu topa girmesi tamamen duygusal aile dayanismasi bilin” diye yazınca Gökçek de “BU EMRE USLU TAM BİR PALAVRACI…HÜSEYİN GÜLERCE’NİN BEYAZ GAZETE DE ÇALIŞAN BİR KARDEŞİ YOK… HERŞEYİ BİRBİRİNE KARIŞTIRMIŞ… SEN YALANCISIN EMRE…SANA YALANCI DEDİM HADİ MAHKEMEYE VERSENE…YALANCILIĞINI TESCİL ETTİREYİM…” diye cevapladı.

Bugün ise Gülerce’den yanıt geldi. Gülerce Twitter’dan, “Bir iki sebep daha var. Melih Gökçek bey hizmet hareketine en büyük destegi veren insanlardan biri.Emre Uslu’nun Yalanlarını artık duzeltmeyecegim.Çünkü bu kadar rahat yalan söyleyene az rastlanır…Artık Emre Uslu’ya cevap vermeyeceğim. Çünkü üslubumdan uzaklaşıyorum. Ben bu değilim” diye yazdı.

 

ROK Gazeteciliği bırakır

Daha sonra ise tartışmaya dahil olan Önder Aytaç, Hüseyin Gülerce’nin tweetlerini paylaşarak sitem ederek:

“Hüseyin Gülerce abi yapma. emre usluya çatma. Sana yakışmıyor bu. Açık veri bunlar. Bilde açık olmayan eriler varki yazsam ROK gazeteciliği bırakır. Emre hoca haklı ama üslubu çok sert. Osman Gökçek de iyi bir kardeş. Melih Gökçek de çok sevilen 1 belediye başkanı. ROK’un orada programları ve yazılarında camiaya sürekli akıl vermesi ve sn Başbakan tarafında olup güce yamanması hiç doğru değil.” diye yazdı. 

Son olarak Emre Uslu ise Gülerce’ye şöyle yazdı: “Uzatmadan şu soruya cevap ver: Bu topa neden girdin? Neden insanlara fitneci diye iftira atıyorsun yaşından ve konumundan utanmıyor musun?”

 

fotoğraf

fo

 

Related posts

Top